| Sophie94 a întrebat:

Am un Samsung Note 3, iar aseara a venit o notificare cum ca a aparut o noua versiune de android. I-am facut update la versiune 5.0 Kitkat parca se numeste. De aseara am intampinat probleme. Dupa update, nu mai pot trimite nici un mesaj, deloc. Ce pot sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Esti sigur ca iti citeste cartela sau ca mai ai credit? poti suna dar nu poti trimite mesaje? mi'e greu sa cred ca e vina telefonului.
Te duci cu el la un centru de unde aparţii la cartelă (telekom, digi, Vodafone, Orange etc.) si le spui problema, daca nu rezolvi acolo te duci la un gsm si il rogi sa til verifice sa vada care e buba (e gratis verificarea), si daca ai o problema cu telefonul in sine poti opta sa il trimiti la garantie sau sa til faca cei de la service gsm dar mi'e greu sa cred ca iti merge tot la el in afara sa trimiti mesaje...

2 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Nu cred ca are treaba noua versiune de Android, care btw este 5.0 Lollipop. Eu o am de 2 luni pe S5 si nu am avut nicio problema cu el. Sa nu fie vreo problema cu aplicatia de mesaje. Consulta un service autorizat si vezi ce spun si ei. O zi buna sa ai!

| Sophie94 explică:

Sunt pe abonament, am mesaje si minute nelimitate. Imi citeste cartela, dar nu pot trimite mesaje.