| xDeyaDeeAx a întrebat:

Am un Samsung Star GT-S5230 si m-am gandit sa-i schimb firmware-ul. Am gasit unul gen Android si majoritatea il laudau. Vreau sa-l schimb pentru ca ai mei nu-mi iau alt telefon decat in august de ziua mea si pana atunci mai e. Asa ca am cateva intrebari in legatura cu schimbarea asta:

1. Cu se face? Imi poate explica cineva mai amanuntit?

2. Daca schimb firmware-ul mi se vor sterge toate fisierele salvate pe telefon si toate jocuurile?

3. Credeti ca voi putea instala aplicatii Android daca il schimb?

4. Cum pot instala din nou firware-ul original?

Multumesc nticipat si scuzati categoria, dar e mai accesat si chiar vreau u raspuns. Dau fundita! big grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz la acest telefon nu poti sa-i schimbi nimic deoarece are sistem de operare propriu si nu poate fi schimbat deoarece androidul n-ar suporta deoarece sistemul de operare Android are WI-FI orice Android are si trebuiesc si alte performante asa ca nu vei tutea in nici un caz sa faci acest lucru