| MihaDeea a întrebat:

Buna TPU am un telefon care nici un an n-are de cand l-am luat 2-3 luni si mi s-a stricat incarcatorul s-a rupt si o vecina are incarcator la fel ca al meu si i-am dat telefonul meu ca sal incarce si nu a mers.Credeti ca nu mai merge telefonul?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am înţeles prea bine despre ce este vorba...

Dacă telefonul a stat descărcat mai mult de o săptămână, atunci e posibil să se fi defectat bateria!

Eventual, să încerci să-l pui la încărcat ( cu alt încărcător sau cu cablu de date USB, dacă are aşa ceva )...

Dacă nu mai merge, atunci trebuie SCHIMBATĂ bateria.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| MaxKiller911 a răspuns:

Daca l-ai rupt tragand-ul din telefon sau ceva de genul poate ai strambat ceva din mufa telefonului, mai bine du-te la un service.