| belciuge a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa ascult live Radio Romania Muzical pe smartphone (sunt din Galati si nu pot sa ascult la radio). Am un Nokia Lumia520, cu Windows Phone 8.1.
Din cate spun cei de la Radio Muzical as putea sa ascult live daca descarc o aplicatie din Apps Store sau Google Play. Dar in Magazinul cu aplicatii n-am gasit.
Am incercat sa ascult live dar nu pot, ascult doar emisiunile din trecut pe care le au incarcate pe site-ul lor.

Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate Radio Romania nu are soft pentru Windows Phone ci numai pentru Android si iOS.

1 răspuns:
| belciuge explică:

Am gasit o aplicatie in Magazin (pe smartphone-ul meu cu WindowsPhone 8), "Muzica Romaneasca" si cu ea pot asculta live Romania Cultural si Romania Muzical happy