| Niku3 a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar un smartphone mai ieftin si am dat de modelul asta: Utok 350d, de ce are ( nu stiu daca au si alte modele) cartela inclusa si de ce de Orange? Apropo pentru cei care au Utok 350d merita cumparat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eu am luat un Utok 400D - face toți banii! Iar 350-ul, dacă nu contează ecranul ceva mai mic, și mai și, pentru că e și mai ieftin!
Avantajul la toate device-urile lor - garanția de 5 ani. Cartela Orange e bonus. Probabil Orange speră ca în acest fel, din (să zicem) 100 de cartele împărțite, dacă rămân 10 clienți ce le vor folosi (sau le oferă amicilor și le folosesc ăia) în continuare, au o eficiență mult mai bună a „reclamei" decât un videoclip scump, difuzat (tot scump!) pe nu știu câte posturi radio/TV care să le aducă același număr de clienți.
Oricum, ai ceva convorbiri și net timp de o lună, plus numărul lor valabil încă nu știu cât e perioada de grație. Asta am făcut noi cu cartela Oranj... tongue Oricum, e dual SIM, așa că poți pune alături vechiul tău SIM.
Ia-l liniștit și să te bucuri de el!