| Anonimul23 a întrebat:

BUNĂ TPU! As vrea sa resoftez un Vodafone Smart Mini și nu găsesc nicăieri un tutorial sau măcar sa descarc android ul, as putea sa îl fac cu Odin?

5 răspunsuri:
| ITPlace a răspuns:

Salut!
O sa-ti explic cum sa-i faci un hard reset, adica sa-l aduci la setarile intiale.
Trebuie sa te avertizez ca o sa se stearga totul din el!
1.Inchide telefonul
2. Apasa deodata Volume up + butonul de power pana apare Logo-ul Vodafone
4.Selecteaza cu volume up ( mergi in sus in lista) sau cu volume down ( mergi in jos ) in lista si selecteaza wipe dupa apesi butonul power ca sa confirmi, 5.Acum selectezi tot cu tastele de volum yes si confirmi iar cu buton power.
6.Astepti sa se formateaze.
7. Apesi din nou power cand te intreaba daca vrei sa se restarteze si astepti sa se deschida.
Daca intampini alte probleme in acest proces nu ezita sa-mi trimiti un mesaj.
Multa bafta happy

| Anonimul23 explică (pentru ITPlace):

Am mai încercat asta dar nu merge, telefonul se blochează când se aprinde adică rămâne doar sigla Vodafone și de aia trebuie sa îl resoftez.

| ITPlace a răspuns (pentru Anonimul23):

Atunci trebuie rootat, aici explica super bine http://www.androidro.ro/root-pe-telefonul-vodafone-smart-mini/

| Anonimul23 explică (pentru ITPlace):

Repet încă odată ca telefonul este blocat și n-am cum sa instalez aplicații, și măcar aveți habar de diferențele dintre root și resoft? Dacă nu aveți cunoștințe nu are rost sa răspundeți happy

| ITPlace a răspuns (pentru Anonimul23):

Am inteles eu gresit, resoft-ul poti sa-l faci usor din Linux, cu un gpx, dar banuiesc ca nu ai linux, altfel nu stiu ce sa-ti spun, de Odin nu am incercat, sper sa reusesti happy