| 20ionel20 a întrebat:

Am o mare problema:mi-am root-at telefonul Vodafone smart mini sau Vodafone 875, toate bune si frumoase, pana am instalat chainfire 3d,care la instalare de driver mi-a brick-uit telefonul(arata numai logo-ul Vodafone,dar merge android recovery)as vrea sa-l repar acasa,daca se poate sau daca nu se poate, as vrea sa stiu cat costa sa resoftez telu.

Răspuns Câştigător
| clodis02 a răspuns:

Daca iti merge android recovery e bine.E posibil sa ai un boot loop.Ce poti face e sa iti pui un nou soft pe card si sa il instalezi din recovery.Chestia la tine este sa gasesti soft pentru telefonul tau.
Daca il duci la meseriasi mai mult de 50 de lei nu ar trebui sa iti ia.

| 20ionel20 explică (pentru clodis02):

Hey! Mersi de raspuns! Dar cand dau instalare la un packet imi da installation aborted.Ce fac?

2 răspunsuri:
| clodis02 a răspuns:

Dai un wipe data/factory reset din optiunile din recovery. Daca nu merge cel mai probabil e din cauza softului descarcat de tine.Incearca cu alta versiune.