| mirunaLC a întrebat:

Astazi am cumparat o cartela digi.mi-am ales extraoptiunile, totul bine si frumos pana cand.cel mai probabil am setat eu ceva..si acum imi da mesajul : "Reteaua mobila nu este disponibila". Ce as putea face? Singura solutie este sa vorbesc cu un operator?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste cu un operator de la Digi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil că ai selectat ALTĂ reţea mobilă sad
Încearcă să intri în Setări la "Reţele mobile" şi alegi/selectezi căutare automată a reţelei sau o selectezi "manual" pe cea de Digi...

Dacă nu rezolvi, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune!