| diadidi27 a întrebat:

Astazi cand ma uitam pe Instagram, ecranul telefonului mi s-a blocat. Dupa mi s-a inchis si aprins telefonul si de 6 ore pe ecran scrie SAMSUNG (telefonul este j3 2017).Nu stiu ce sa mai fac mai poate ajuta cineva repede, pls.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bănuiesc așa că și-a revenit deja cam în jumate de oră, o oră, nu? Am pățit-o și eu cu un galaxy j7 pro după ce sunasem la Samsung pentru o problemă cu NFC-ul... cred că a fost un silent update, altfel nu-mi explic. Tot așa mi-a făcut, am băgat tel în buzunar, l-am scos mai târziu să văd cât e ceasul și surpriză, tel. meu era închis și nu puteam să-i fac nimic să se deschidă. Sau așa credeam eu... peste vreo 20 de min. am scos iar tel din buzunar să mai încerc să îl deschid, de data asta eram înăuntru undeva și era mai întuneric. Atunci am observat că de fapt tel. meu nu era închis ci avea logo-ul de la SAMSUNG, foarte puțin vizibil și cu efectul ăla de "breathing", ca și atunci când bootează. Am renunțat și l-am băgat iar în buzunar. Peste încă vreo 15, 20 de min. l-am scos iar să mai văd ce e cu el. Tel meu acum funcționa în regim normal, evident era deschis normal și pe deasupra acum îmi funcționa și NFC-ul. Deci asta cred că este, vreun silent update neoficial pe care îl "împing" ei pe diferite dispozitive probabil la întâmplare pentru beta testing, poate hot fix-uri de test. Nu de alta dar luna asta, urmează să primim update-ul la Android Oreo, pe 25 sau 28 parcă.