| Fjordneddey a întrebat:

Buna TPU! Ce inseamna CREDIT pe cartela SIM (In cazul meu Vodafone) Poti sa mergi la un magazin (fizic) sau sa o incarci online cu 2; 4; 5; 6 s-a.m.d. euro. Banii pe care i-ai platit se transforma in CREDIT disponibil pe cartela? Iar acel CREDIT ce este? Stiu ca poti plati biletul de autobuz, parcarea cu el... Deci CREDITUL este "bani" disponibili pe cartela?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KronstadtRevival):

Cu creditul de pe cartela poți plăti spre exemplu parcarea unde există plata prin SMS sau biletul de autobuz ca în cazul plăților prin SMS la STB, în București. Nu se transformă nimic în trafic de date și convorbiri pentru ca la Vodafone reîncarci mai întâi cu credit, apoi acel credit îl folosești pentru a reînnoi o opțiune ( fie ca se reînnoiește automat la data x, fie reînnoiești tu manual). Poți sa reîncarci și cu 100 euro credit pentru ca Vodafone nu îl va transfoma în minute și trafic de date. Restul de credit poți sa folosești în alte scopuri, nu neapărat pentru opțiuni. Nu este precum la Orange care are posibilitatea sa reîncarci cu credit sau direct cu opțiune. Ani am fost client fidel Vodafone. Vorbiți în cunoștință de cauză.

Răspuns utilizator avertizat