| KoCs a întrebat:

Buna TPU... cum activez netu pe mobil?
Am luat optiunea cu net si nu-mi merge. La ce nr sa sun sau ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| wj a răspuns:

411 (abonament) sau 444 (prepay) pentru Orange. sau *100# si din acel meniu navighezi la servicii si cauti pe acolo setarile automate pentru net

Răspuns utilizator avertizat
| Codeine a răspuns:

Formezi la *100# si il activezi

| LilGh0st a răspuns:

Depinde ce telefon ai, daca ai iPhone, nu trebuie sa faci configurari, functioneaza dupa un restart.
Mai multe informatii primesti daca dai mai multe detalii despre ce telefon ai.

| FreshXxX a răspuns:

Trebuie sa faci setari la tel dai colo *100# si dai la servici si puk si dai acolo la setari automate si scrii acolo ce telefon ai si dai la internet si ca sa activezi internul pe mobil dai *100# si dai la internet si iti alegi optiuneawinking