| 123131 a întrebat:

Cum pot sa fac in asa fel incat telefonul meu sa respinga automat toate apelurile cu " Număr privat "? Mentionez ca am un Samsung Galaxy Mini! Va rog ajutati-ma! Dau funda la cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Poti cauta pe internet. Sunt foarte multe programele care fac acest lucru.

Poti intra pe waptrick si poti cauta acolo. Este un site de pe care poti intra pe telefon. Eu am un program numit Blacklist in care poti adauga ce numar vrei (fie ca e in agenda ta, fie ca nu), dar si numerele private.

Este usor de folosit si crede-ma te scapa de apeluri nedorite.

Pa, pa.

| Larysu a răspuns:

Eu am luat un program Call Bloker. Am putut sa pun sa im respinga numere dar pe cele cu numar privat nu am reusit. Daca e sa incerci cu alte programe Call bloker poate gaseti unul cu care poti sa respingi si numerele private.

| mgtow a răspuns (pentru Larysu):

Se poate si cu ala, la setari e o varianta in care te intreaba sa nu te deranjeze apelurile cu numar strain in afara de contactele din agenda telefonica. (Se poate pentru private, numere straine si contacte sau toate la un loc).

| karmen_4054 a răspuns:

Buna..eu sunt pe Orange si ma stresa cineva cu nr ascuns tot timpul chiar si noaptea tarziu..am intrat pe situl de la Orange mi-am facut cont si le-am trimis un mesaj cu povestea mea (stresata de nr ascuns) si i-am rugat sa-mi blocheze toate numerele care ma suna cu nr ascuns..si nici in momentul de fata nu ma poate suna nimeni cu nr ascuns..intra si tu pe situl la reteaua cere esti lasale un mes si zile sa iti blocheze numerele ascunse sa nu te mai poata suna...dar poti sa afli cine te suna cu nr ascuns( poti afla nr)..aici iti explica cum http://www.youtube.com/watch?v=WNYQAtDTxCs