| yoyoalecs a întrebat:

Daca as duce un telefon in garantie la orange..stricat..si daca imi da altul nou, acelasi telefon...pot sa cer alt telefon..sa pun diferenta de pret? Intrebare e daca pretul porneste de la pretul cu care l-am cumparat sau scade? FUNDA! Sau daca imi pot da banii inapoi, dar toti banii?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate ce vrei tu!

În general, telefonul este REPARAT gratuit în baza Garanţiei - dacă defectul NU provine prin lovire/trântire/udare, etc.

Deci, NU ţi-l schimbă cu unul NOU decât dacă NU se poate repara şi defectul este din fabricaţie ( ceea ce NU prea cred ).

Toate cele bune.

| yoyoalecs explică (pentru bursuc001):

De schimbat mi la mai schimbat...da eu vreau alt telefon..eu asta am intrebat daca se poate..sa trec de la telefonul x la y. daca se pleaca de la suma pe care am dat-o?

| bursuc001 a răspuns (pentru yoyoalecs):

NU ţi-l schimbă cu unul NOU decât dacă NU se poate repara şi defectul este din fabricaţie.

În acel caz, e posibil să accepte să dai o diferenţă de preţ şi să primeşti alt telefon în loc.

| horia2012 a răspuns:

- Trebuie sa te duci cel putin de 3 ori consecutiv in service cu telefonul respectiv. Chiar si asa trebuie sa faci
putin scandal. (nu prea tare ca pierzi tot). Daca reusesti, urmatorul telefon pe care-l vei cumpara pleaca de la pretul pe care l-ai dat pe asta IN SUS.
(ex. ai dat 10 lei pe asta, la urmatorul
ai 10 lei + diferenta). Dar acordul il d-a
numai Orange Bucuresti.

| reihiuke a răspuns:

Nu se poate.

| Catalin970 a răspuns:

Dupa ce ai cumparat telefonul si l`ai stricat e clar ca nu vei mai primi toti banii inapoi, iar despre partea cu schimbatul telefonului, nu sunt sigur dar nu cred ca se poate... poti incerca sa intrebi la un sediu Orange.