| Omblazom a întrebat:

Buna tpu.In primul rand Craciun fericit la toata lumea! In al doilea rand am un galaxy note 2 de vreo 9 luni asa, si de cateva zile a turbat.Se restarteaza cand are el chef si se blocheaza in meniul cu logo.Si apare incontinu logoul, dupa care dispare, dupa care iar apare si simt ca o sa innebunesc! Am incercat fiecare combinatie de butoane, scos baterie, dat cu capu de masa si nimic.Din cate am citi pe net majoritatea samsungurilor au chestia asta si ca pentru posesorii de note 2 ar fi un "sfat" fortat de la Samsung sa trecem la note 3.La inceput am crezut ca e powerbuttonul dar s-a dovedit ca nu asta e problema.Sar putea sa fie placa de baza devina.In cazu asta sa fie sanatos, ca trec la iphone! Oricum daca mai are cineva chestia asta va rog help!

Răspuns Câştigător
| adisuk18 a răspuns:

Incearca hard reset uite aici mai exact cum se face
http://www.youtube.com/watch?v=_Po2fFW9l6A

| Omblazom explică (pentru adisuk18):

Mersi mul tde sfat chiar asta intentionam sa fac dar telefonul nu se mai deschide! Il tin in dulap cu bateria scoasa iar daca i-o pun incepe ciclu(apare logo, dispare logo)si din cand in cand incerca sa se deschida dar dupa ce scoate sunetul specific se opreste si o ia de la capat.Am facut ca in video-ul trimis de tine dar cand intra in meniul de reset sta vreo 2 secunde si iar se inchide.

1 răspuns: