| AnielaaEllaMaxii a întrebat:

Mi-am cumparat ieri niste casti cu microfon. In primul rand, nu stiu cum sa activez microfonul. Incerc sa setez enable dar zice : not plugged in.
HELP!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de casti ti-ai cumparat? Pentru pc/laptop, cu doua jack-uri (roz verde) sau sunt casti pentru telefon, cu un singur jack (mufa de conectare)?
Testarea unul microfon se face pe softurile in care poate fi folosit (inregistrare voce, Yahoo Messenger, Skype, Facebook). Astfel testezi daca e activ sau daca trebuie sa faci modificari in Windows sau in setarile pentru sunet.

| AnielaaEllaMaxii explică:

Sunt cu 2 mufe. Verde deschis si portocaliu. Am incercat pe skype si persoana nu ma aude pe mine, doar eu pe ea. Sunt pentru pc.

| dannyel86 a răspuns (pentru AnielaaEllaMaxii):

Intra in Control Panel si verifica setarile legate de sunet.