| Disturbed123 a întrebat:

Mi-am schimbat telefonul cu un Samsung Galaxy J5 Dual Sim. Am pus cartela in el. Merge foarte bine. In schimb am o problema. Cartela se blocheaza singura regulat. Merge bine, dar cateodata ma pune sa scriu PIN-ul cartelei si nimeni nu ma poate suna in acest timp. Ce sa fac?
Funda!

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Verifica daca sta bine cartela in slotul ei. Poate e un contact imperfect.
Daca totul e ok mergi la un reprezentant al retelei de telefonie la care esti si roaga-i sa verifice daca nu cumva au vreo setare in sistem facuta care iti face aceasta problema.
Eu tot la un J5 nu reuseam sa primesc MMS-uri. Am facut toate setarile, credit aveam si nu mergea, imi zicea sa incerc mai tarziu.
Am sunat la Orange si mi-au confirmat ca avea nu stiu ce restrictii, pe care odata ce le-a dezactivat, nu am mai avut probleme.