| ionutgts a întrebat:

mi-am uitat codul la iphone si nu stiu cum sa il gasesc.nu pot sa il gasesc prin contul care il am pe el de la Find my iPhone?

Răspuns Câştigător
| 4ndr3i a răspuns:

Trebuie sa pui telefonul in DFU MODE.cum faci asta: tii apasat 3 secunde pe butonul de power si dupa 3 secunde apesi si butonul de home si le tii apasate pe amandoua (dar in momentul cand ai apasat si butonul home incepi alta numaratoare). Deci procedezi asa :
POWER - 1, 2, 3
POWER+HOME-1, 2,3, 4,5,6,7,8,9,10 (si dupa astea 10 secunde iei mana de pe butonul power si incepi alta numaratoare)
HOME-1, 2,3, 4,5, 6,7, 8,9 PANA TI APARE MARUL.si il lasi sa se aprinda.

Anunta ma daca nu reusesti.

4 răspunsuri:
| MoxiMonny a răspuns:

Du-te mai bine la un sediu si ti-l decodează...

| 4ndr3i a răspuns:

Despre ce cod e vorba? despre cel de la "lock screen" sau altul?

| ionutgts explică (pentru 4ndr3i):

Da codul de la. lock screen. l-am bagat de mai multe ori si acuma imi apare iPhone dezactivat, de vreo luna tot asa e

| 4ndr3i a răspuns (pentru ionutgts):

Trebuie sa pui telefonul in DFU MODE.cum faci asta: tii apasat 3 secunde pe butonul de power si dupa 3 secunde apesi si butonul de home si le tii apasate pe amandoua (dar in momentul cand ai apasat si butonul home incepi alta numaratoare). Deci procedezi asa :
POWER - 1, 2, 3
POWER+HOME-1, 2,3, 4,5,6,7,8,9,10 (si dupa astea 10 secunde iei mana de pe butonul power si incepi alta numaratoare)
HOME-1, 2,3, 4,5, 6,7, 8,9 PANA TI APARE MARUL.si il lasi sa se aprinda.

Anunta ma daca nu reusesti.

| ionutgts explică:

Da codul de la. lock screen.l-am bagat de mai multe ori si acuma imi pune iPhone dezactivat, de vreo luna e tot la fel