| Sparkii a întrebat:

Buna TPU sa o luam cu inceputu nu mai imi merge modemul cu wi-fi si nu merge nici netul pe telefon si am mega de la extraoptiune si se poate sa bag net de pe calculator in telefon cu ajutorul usb cablului de date ca nu stiu cum am Huawei y 300 cine stie cum sau daca pot lua jocuri de pe magazin play pe calculator apoi sa le bag telefon? Dau funda

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

În cazul tău, cred că ai o problemă cu conexiunile la internet ( probabil că NU ţi-ai făcut setările de net )...

Ţi-am EXPLICAT şi la întrebările anterioare ce şi cum se poate face...

Toate cele bune.

| Sparkii explică (pentru bursuc001):

1 am facut tot ce ai zis merge doar google facebook nu yootub nu nici magazin play si am dat comanda de modem cu wi-fi si romtelecom uita sa mai vina!