| deea455 a întrebat:

sunt in reteaua Cosmote si am cartela Vibe. Imi spune-ti cum imi activez internetul? { la ce nr trebuie sa trimit sms }?

Răspuns Câştigător
| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Depinde foarte mult pe ce telefon vrei sa activezi traficul de date. Pentru majoritatea telefoanelor "clasice" serviciul poate fi configurat automat cu un mesaj fara text la 6381 ( la unele telefoane trebuie sa trimiti cu textul " setari " sau "activare") si sa urmezi pasii. Daca ai smartphone cu Android sau iOS setarile de net trebuie configurate manual. Raspunde-mi si incerc sa te ajut.Salut!

| deea455 explică (pentru IQBoxGeek):

Multumesc la 6381 am trimis sms fara text si mi-au activat internetul

3 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

Du-te la un sediu de Cosmote si te vor ajuta cei de acolo.

| deea455 explică (pentru oldschoolrom):

Stiu dar trebuie sa trimit un sms fara text dar nu mai stiu la ce nr.