| MaryElen a întrebat:

Sunt pe Vodafone si am o optiune cu 6euro care include 1000 de min nationale, nelim. in Vodafone si 100 min internationale. Aveti ideea daca pot folosi acele minute internationale ca sa sun in strainatate? Si daca da cu le activez?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi exact asta înseamnă „minute internaționale" - să suni în străinătate! Și nu activezi nimic, dacă ai deja opțiune care include aceste minute; formezi prefixul și numărul și gata!
Așa cum ți s-a spus deja, verifică mai întâi să vezi unde sunt valabile acele minute pe pagina lor. De exemplu, pentru numerele din țările (și cu prefixele) din lista asta
http://www.vodafone.ro/libs/documents/digital_asset/v118158.pdf
ți se va lua întotdeauna din credit, nu din minutele tale incluse.

| dragodana a răspuns:

Salut! Poti sa verifici pe vodafone.ro in ce tari sunt valabile acele minute. Spre exemplu in Belgia nu merg.Stiu ca poti sa la folosesti in Franta, Italia, Spania.Atentie ca in unele tari sunt valabile pe fix si in altele si pe mobil.