| Piby a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o mica problema cu un Nokia 6300. Mi-am schimbat soft-ul ca mergea cu sacais telefonul, mergea greu iar dupa ce am schimbat soft-ul nu mi-o mai aparut nimic pe ecran. Ce pot sa fac? Va rog din suflet, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Eu stiu ca daca la un telefon cu Android schimbi softul si gresesti il brickuiesti. Adica il strici de tot fara sa il mai poti repara vrodata cumva. Deci al tau s-ar putea sa fie brickuit.

| George_Daniel_1992_7DDJ a răspuns:

Adica ecranule ste de culoare neagra?
daca da inseamna ca trebuie desfacut si este ca un fel de capsa in spate si trebuie asezat ca eu am unul pe care a mers masina si merge dar acum mi s-a spart ecranul, dar ia surubelnita desfal si acolo sus in spate unde e asezata si camera vei avea un cip desprins apasal monteazal la loc si e gata