| 13november a întrebat:

unchiul meu si-a luat un telefon din Germania de la Wiko. Problema este ca, deși datele ii sunt activate, Internetul nu funcționează si nici macar nu arata acolo la semnal 3G sau orice ar trebui sa arate.
Stie cineva ce trebuie sa fac? Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| PandaGirl2002 a răspuns:

Probabil că trebuie să configureze internetul manual. Trebuie să intre în setări la: mai multe->rețele mobile->nume puncte de acces->și apeși pe "+". De aici trebuie să cauți pe net cum completezi, pentru că depinde de fiecare rețea. De exemplu scrii pe google "configurare internet Digi" sau rețeaua in care se afla. Si eu a trebuit sa fac asta la niste telefoane care nu se configurau automat. Sper că te-am ajutat.

| 13november explică (pentru PandaGirl2002):

Nu se mai poate da fundă? Mulțumesc mult, am reusit. Ti-as fi dat fundă, dar observ ca nu se mai poate...

| PandaGirl2002 a răspuns (pentru 13november):

E ok, mă bucur că te-am putut ajuta happy