| Derosa a întrebat:

Vreau sa deblochez un telefon mai vechi ce are pin. Telefonul este Wiko unul foarte nasol. Doar ca am date acolo si as vrea sa le recuperez doar ca nu îmi mai aduc aminte codul. Are cineva o soluție sa il pot debloca fără a îi face resetare din fabrica.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codul PIN este stocat pe cartela SIM.
Baga o cartela SIM cu codul PIN cunoscut de tine!

| anonimg a răspuns:

Du-l la un service de telefoane. Oricum acasă nu ai ce să-i faci.

| Andreeush a răspuns:

Du-te cu el la o clinică gsm.

| dribbler84 a răspuns:

Depinde de tipul telefonului, exista resetare totala a telefonului, trebuie sa bagi un cod sau apesi pe butoane simultan mai mult de 30 de secunde, etc, cablu usb-pc...multe variante