| mooncake27 a întrebat:

Se poate debloca un telefon dacă nu îi mai știi parola fără resetare din fabrica?

4 răspunsuri:
| AlaSwek a răspuns:

Hey! Desigur ca se poate debloca fără probleme, în primul rand ai nevoie de o mașină virtuala cu kali linux pe ea, sau un stick bootabil cu acest linux pe el și un cablu usb,, de preferat cel de la telefon ".
Te conectezi la mașină virtuala, conectezi telefonul la calculator prin USB iar după nu mai are rost sa mai spun ca te bag în ceata. Uita te la acest videoclip super educativ:
https://youtu.be/_A_aaw2IJIc

(! Atentie), îți va funcționa doar dacă telefonul tău are activat USB Debugging pentru a putea avea indeplin calculatorul acces la telefonul tău.

Răspuns utilizator avertizat