| Alexandra_Alexa_1988 a întrebat:

Am o problema. Mi-am schimbat codul de deblocare la telefon si acum nu mai pot sa il schimb. Adica, am reusit sa imi deblochez telefonul, dar nu imi mai pot schimba codul ca nu il stiu. Cum pot sa mi-l schimb? Adica resetare din fabrica nu as vrea sa dau ca nu vreau sa imi pierd toate pozele, muzica etc. Stiti alta metoda? Am un Samsung Galaxy S3 Mini.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

SINGURA soluţie este să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - doar aşa se şterg toate parolele!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune!

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca nu mai stii codul / parola singura solutie este sa dai resetare la setarile din fabrica.
Muzica si pozele le copiezi pe PC sau pe un Card de memorie foarte usor si scoti cardul din telefon cand dai resetare. Asta e cea mai simpla metoda sau dai un backup. Descarci Samsung kies si e foarte simplu sa dai backup. Sunt tutoriale pe youtube si asa nu iti pierzi muzica sau pozele.
Bafta.

| lucky2000 a răspuns:

Resetată din fabrica e singura solutie