| loraaa12345678 a întrebat:

Buna,vreau sa-mi cumpar un iPhone 4s de pe okazii,imi pueti da niste pareri sunt de increcdere? Sunt reale produsele, nu sunt fake?

4 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Okazii.ro este un site de incredere, de asta poti fi sigur, insa de produse nu stiu de sa zic ..acesta este un site in care toti oamenii pot vinde/cumpara diverse lucruri, insa nu toate sunt de incredere, aici depinde de omul care vinde. Ai grija cand cumperi ceva de pe net si la mana a doua pentru ca te poti trezi cu banii dati si cu un lucru fake. In principiu te poti orienta dupa :
-culoarea ecranului, pe cele fake ecranul este albicios cand este stins, iar cand este aprins culorile sunt sterse.
-Camera nu este atat de buna ca la original
Si cam atat. Sper ca te-am ajutat!

| pbsolver a răspuns:

Okazii nu este un magazin online. okazii este un site care intermediaza vanzarile. (exact cum este si tocmai.ro sau mercador.ro). okazii nu-ti pot garanta ca ceea ce cumperi este asa cum este descris de vanzatorul respectiv. trebuie sa verifici calificativele celui de la care vrei sa cumperi si vechimea acestuia pe site. calificativele sunt de 3 tipuri. pozitive, negative si neutre. pentru a verifica un profil trebuie sa dai click pe numele utilizatorului de la care vrei sa cumperi (este situat undeva in dreapta paginii) apoi verifici imediat sub "Calificative pozitive in ultimele 12 luni:..."
putin mai jos, vei gasi "Calificative primite". acolo vei putea vedea toate vanzarile efectuate de utilizatorul de la care vrei sa cumperi. vezi ce spun ceilalti cumparatori despre el. daca are putine calificative sau deloc, te-as sfatui sa nu te risti sa cumperi.

| Okaziiro a răspuns:

Salut, loraaa12345678! Asa cum spunea si pbsolver sistemul de calificative disponibil pe Okazii.ro te ajuta in luarea deciziei de cumparare dar ai si alte instrumente menite sa te asigure ca tranzactia se va desfasura in siguranta: http://www.okazii.ro/arhiva-pagini/cumperi-cu-incredere. O zi frumoasa!

| Tovarashu a răspuns:

Buna lora,
Cumpararea pe Okazii mi se pare cea mai sigura. Avand in vedere ca-ti doresti un iPhone 4S, am sa-ti ofer cateva licitaii de la useri de la care eu personal as cumpara cu incredere:
- http://www.okazii.ro/......a147669999
- http://www.okazii.ro/......a147257233

Sigur, astea sunt produse noi, daca vrei SH, atunci va trebui sa cauti produsul, sa verifici vanzatorul (calificativele lui) si descrierea produsului. Aici sunt toate telefoanele iPhone 4S SH - http://www.okazii.ro/iphone/iphone-4s/?state=2&sort=pret_asc