| AdiMihai25 a întrebat:

Preturile de pe wish sunt reale la telefoane?
Dar produsele sunt originale sau fake?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Wish nu este un magazin. Wish este o platforma ca si Gearbest, JOOM, Aliexpress, Ebay, etc. Deci poti gasi magazine care vand lucruri bune si ieftine, dar care vand lucruri bune si scumpe, si care vand facke-uri cu preturi de produse originale. Cum spunea si cineva de mai sus ideea este sa nu te avanti la produse scumpe si care n-au garantie. Eu n-as cumpara telefon de acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de reale sunt reale insa... daca te uiti atent, ar trebui sa vezi cine le fabrica si de unde vin. De exemplu nu o sa gasesti acelasi Samsung pe Emag si pe Olx (la fel) dar cu pret diferit (vorbind aici de reduceri de peste 80%). Plus ca majortiatea obiectelor de acolo sunt confectionate dintr-un material prost facut (vorbind de cele ieftine). Arata ca in poza dar... se duc imediat. Dar sunt si lucruri faine.
Legat de original sau fake... cum am zis, la ce te referi mai exact? Compara doua produse de pe un site de specialitate si unul de pe Wish sa vezi diferenta adevarata. Sa zicem niste haine, in cel din urma o sa gasesti ceva care seamana idenitc, dar nu este tot de la firma aia (trebuie sa te uiti la detalii). Asa ca nu poti sa zici ca este fake daca ei nu zic ca este de la firma aia, dar este facut pe sub mana.

| Wr3nch a răspuns:

Sfat prietenesc. Poti comanda cabluri sau maruntusiri de pe Wish dar in niciun caz telefoane, tablete sau electronice scumpe.

| nicu991 a răspuns:

Alea sunt imitații. Sunt copii fidele ale telefoanelor de brand cunoscut făcute cu componente ramase din cine știe ce stocuri la ei in fabrici si de regulă au procesoare mediatek dual core, quad core si 1-2-3 Gb RAM. Ce plătești, aia primești. Ca să te convingi poți urmări clipuri pe YouTube ale canalului SMOOREZ.

| Balalau95 a răspuns:

E cu risc, e posibil sa ai noroc si sa capeti un telefon furat din fabrica (fabricile sunt in China) care e real
sau unul fake, si se fac fake-uri in China, de oricine, au un fel de dragonul rosu cu piese de orice fel