| silviutzu17 a întrebat:

Am avut un telefon pe care l-am dus in service sa il resofteze si acum nu mai porneste. As vrea sa ii instalez eu un Android OS insa nu stiu de ce am nevoie. Se poate descarca OS-ul de undeva, ce program trebuie sa instalez pe laptop si chestii de genul.
P S: Tin sa mentionez ca atunci cand il conectez la laptop, acesta scoate sunetul ca s-a conectat device-ul la el.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Si de ce nu mergi cu el inapoi? Ca sa il resoftezi ai nevoie de rom original cu care a iesit telefonul, e necesar sa intre in mod downloading, si in functie de marca telefonului programul adecvat pentru flash. Eu unul nu stiu unde ai fost cu el insa cei ce l.au stricat ar trebui sa ii dea de cap. Desigur...nu e sigur ca resoftarea o sa dea rezultat. Poate sa iti dea eroare. Bafta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa mergi cu el inapoi, probabil nu ti-a resoftat complet sau cum trebuie telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi zi-ne și ce telefon e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de PhoenixSuite si de un rom specific telefonului tau.