| FizZAleX a întrebat:

am o problema la un iphone 4s neverlock, nu pot apela din contacte decat daca scriu acel numar.

De exemplu : dau pe un contact si dupa pe butonul de apelare, imi intra acolo in meniul acela ca si cand suni dar sta cateva secunde si se inchide, ( tin sa precizez ca scrie asistenta apelare)

Daca formez numarul e totul ok mai putin ca nu imi apare acel contact decat numarul, Si bineintels daca ma suna acel numar si am contactul salvat nu imi arata numele.

Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| FizZAleX explică:

Am rezolvat-o, cat de cat, La contacte trebuie sa pui 0040 inainte ( adica prefixul romaniei) eu am telefonul din Germania dar are si limba romana

| ToNi1ToNy a răspuns:

Încearcă să-ți activezi roamingul