| morarubogdan a întrebat:

Am un Huawei ascend g300 care nu mai vrea sa se aprinda.Am scos bateria si nimic, nu primeste nici curent de la incarcator si nici calculatorul nu il vede.Am incercat butoanele de reset dar fara succes.Are cineva vreo idee ce sa fac? Sau de ce a murit asa deodata? Aveam antivirus pe el Avast.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut,dul la service de telefoane mobile, si ce daca daca aveai ativirus, ativirusul pe telefon este o prostie sa stii de la mine mai rau iti face la telefon deoarece el tot proceseaza si daca mai asulti si muzica sau te joci pe el se va duce procesorul cum ai patit tu.
repararea lui costa cam mult deci cumparati alt telefon si nu mai baga pe el ativirus sau mai stiu eu ce programe.

Sper ca te-am ajutat

| Adrian_Cosmin_1995 a răspuns:

Salut!
Problema ta e urmatoarea :a cazut softul adica s-a stricat softul si nu mai porneste.
Solutia mea e urmatoarea : du-te la un service si til fac baietii pe loc. Mult succes! Funda?

| MisterTheGamer a răspuns:

Iti recomand sa mergi la GSM si sa il dai la control posibil s-a facut un scurt crcuit sau s-a ars vreun fir
poate sa nu lucreze daca a inchetat telefonul dat nu prea cred pentru ca e vara si e cald