| anonim_4396 a întrebat:

am un Samsung Galaxy j3, vreau sa imi mut aplicatiile din memoria externa in cea interna, dar, optiunea "move to sd card" inactiva, dar am card sd in telefon si imi apare ca ii gol. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| MaxINFINITEfan a răspuns:

Prietene fi atent.Iti iei un cablu usb il cobectezi la calculator/laptop, bineinteles ca conectezi si telefonul apoi o sa iti apara peste cateva secunde un folder in care scrie card sd si app sau ceva de genul asta.Ei acum vine partea mai complicata putin.Iti creezi un folder nou si iti muti in folderul acela toate aplicatiile apoi dai inapoi unde scrie card sd si apesi de 2 ori de el ca sa se deschida. Dupa ce ai facut chestia asta muti toate aplicatiile din folderul creeat si o sa se mute mai greu dar se muta in card.
Atentie! Dupa ce se muta astepti 10 min apoi ilscoti din telefon, il bagi la loc si cel mai probabil o sa iti scrie repair or no.Tu ii dai repair si o sa le ai acolo. Sper ca te-am ajutat.Treci putin si pe la profilul meu ca am si eu o intrebare

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In telefon, memoria este impartita in memoria de lucru (RAM) si memoria (de stocare) interna.
Card-ul SD este memoria externa. Daca e gol, n-ai ce muta de pe el.

"Move to SD card" inseamna sa muti ceva din memoria interna pe card-ul SD. Este activa doar daca ai marcat ceva (de mutat) si telefonul "vede" cartela SD de memorie.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Probeaza cardul intr-un pc -laptop sau alt telefon si vezi daca e gol

| MaxINFINITEfan a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Hey arunca o privire si peste intrebarea mea te rog si vezi daca ma poti ajuta plz

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru MaxINFINITEfan):

Unde ai pus intrebarea ta?

| MaxINFINITEfan a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Te duci pe profilul meu si acolo ai intrebarea.Nu ai de unde sa cauti de pe net ca nu am gasit nici eu.