| ConSecinTe a întrebat:

Buna ziua!
Am un telefon iPhone 5 neverlocked si ecranul este spart. mi-am dat jos display-ul si m-am gandit sa cumpar alt iPhone blocat Icloud s-au blocat pe o tara si sa pun displayu de pe el pe al meu. care ar fi riscurile? este posibil sa nu se potriveasca?
M-am gandit sa il duc si la un service dar cel de acolo mi-a zis ca 80% sunt originale. si nu prea cred ca are rost. si sa il duc la un service profesionist nu vreau sa dau 300-400 lei pe un amarat de display cand as putea si eu sa mi-l pun frumos acasa. plus de asta telefonul daca valoreaza 500 lei e bine. M-ar interesa riscurile, daca nu se potriveste, daca este o anumita versiune.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-l pui tu acasa? laughing Ce gluma buna! Tu crezi ca asa se pune, ala vine cu un adeziv special care se lipeste cu ultraviolete! Un gel special! Alta data nu mai sparge ecranele daca nu vrei sa dai bani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa cumperi display de aici http://bit.ly/1NgD3U9 culoare neagra sau aici http://bit.ly/1Vz74Tz culoare alba. Oricare costa 359 lei, sunt originale si transportul gratuit. Te duci la un service sa ti-l schimbe si iesi mai ieftin, sau ti-l schimbi tu acasa.

| Celcareajuta a răspuns:

Eu mi-am pus cu 250 montaj inclus display nou tot pe iPhone 5. E drept ca nu stiu daca e original sau nu, dar nici ca imi pasa...happy

| SnkFreaka a răspuns:

Se potrivesc 100%, stai calm