| Cristian_Radu_1997_Dc5o a întrebat:

Luna viitoare vreau sa imi schimb telefonul si m-am gandit la un iphone 4S de 16Gb.Pretul la care ma orientez este de 5-600Ron.
Doar ca nu am mai avut pana acum iphone si daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi, de exemplu un prieten mi-a zis sa am grija cu icloud.Sa imi fac un cont de acasa si daca ma hotarasc sa il cumpar sa il mut pe contul meu de icloud,sa nu ma trezesc cu el blocat.
Unde imi fac contul? Cum il mut pe icloud-ul meu?
Incerc sa caut unul neverlocked, dar tot prietenul asta mi-a zis sa imi aleg unul fara gevey.
Voi ce parere aveti de gevey, are importanta?
Tin sa mentionez ca telefonul vreau sa il cumpar doar pentru design-ul reusit si pentru a putea vorbi/sms.Nu ma intereseaza nu stiu ce telefon cu android si cum am zis mai sus, din ce am vazut prefer iOS.
Cat despre asta am inteles ca ar fi mai bine sa aleg nu stiu ce versiune mai veche de iOS 7.1 sau ceva de genul, fiindca pe 8.1 telefonul incepe sa fie mai lent.Este adevarat?

2 răspunsuri:
| cmihai98 a răspuns:

Ramai frate tot la android, eu am un Lg G2 si sunt super multumit chiar tin sa recomand aceste telefoane sunt mai mult decat excelente spun asta deoarece pana acum nu am avut decat telefoane Sony Z, E3, L, Z1 sunt bune dar nu mai surprins si e o vrajeala ca sunt rezistente la apa (30 de minute l1 1,5 m) DEci in concluzie e primul meu LG si am sa continui cu aceasta marca
Abia astept sa mai scada pretul la G3 sa mi-l cumpar!

| Cristian_Radu_1997_Dc5o explică (pentru cmihai98):

Am zis si mai sus ca nu vreau sa imi iau un telefon cu android si am intrebat strict de iphone 4s.Nu de alt telefon