| Benyamin173 a întrebat:

Ca sa beneficiez de garanția unui telefon Samsung am nevoie si de factura acestuia?

Răspuns Câştigător
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Pai da normal ca sa dovedesti achizita lui

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Logic. Cum dovedesti ca este in perioada de garantie?

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu o mai ai, AI DREPTUL sa ceri vanzatorului un duplicat

| Benyamin173 explică (pentru Bizon95):

Si daca nu mai are factura poate sa faca rost de ea? Stiu ca la eMAG poti sa o scoti oricând la imprimanta in pdf dar daca site ul nu permite cum se poate face rost de ea? Stiu ca la telefon garantia este in cutie, nu?

| Bizon95 a răspuns (pentru Benyamin173):

Nu numai la eMAG, dar la orice vanzator care emite facturi

factura e intotdeauna cel putin in dublu exemplar, una la tine (ca sa dovedesti ca ai platit) si una la vanzator (ca sa si-o bage in contabilitate si sa plateasca impozite), moment in care INTOTDEAUNA poti sa obtii o copie a facturii (si copie e tot ce iti trebuie, nu neaparat original)... doar ca unii nu au baze de date si trebuie sa caute manual prin dosare asa ca pot sa strambe din nas sau chiar sa dea din colt in colt din prea multa lene (a secretarei care trebuie sa munceasca in plus pentru tine)

factura o primesti cum o primesti, de exemplu am cumparat produse on-line si apoi am primit certificatul de garantie si factura pe email.

| Benyamin173 explică (pentru Bizon95):

Multumesc frumos chiar asta o sa fac si eu atunci ori sa mi o trimite prin email ori sa faca rost de o copie

| Bizon95 a răspuns (pentru Benyamin173):

Cu placere!