| User257 a întrebat:

Bună ziua dragi prieteni, am o problemă am un telefon Huawei P40 lite trebuie să schimb bateria și să îmi cumpăr un cablu,dar nu pot ajunge sunt departe de service, merită să îl duc prin curier sau să mă duc personal, este in garanție vreau să îl repare un profesionist la service vreau să îmi repare bine fără nicio fel de problemă să nu am probleme cu telefonul că am investit o grămadă de bani.Cel mai bun răspuns primește Fundă!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Stai să văd dacă am ințeles: vrei să trimiți tel-ul intr-un service prin curier și intrebi dacă merită?

| User257 explică (pentru sierra1):

Da vreau să îl trimit in service și vreau când îmi repară să nu îl strice mai rău decât acum și daca nu îmi mai aduce înapoi telefonul, vreau sa am garanția trebuie sa am dovada că se țin de cuvant, vreau să îl repar la un service autorizat Huawei.

| sierra1 a răspuns (pentru User257):

Fiind in garanție, ar trebui să iei legătura nu vânzătorul nu cu reprezentanța...

| User257 explică (pentru sierra1):

Daca nu îl duc să îl repar la Altex îmi anulează garanția daca îl duc la service Huawei

| sierra1 a răspuns (pentru User257):

Tu fă ce vrei dar altex il trimite

| nukeyly a răspuns:

1. Cand iei ceva ia cu service cat mai aproape de tine,
2. daca mergi pe curier iesi minim la 30 ron dus, 30 intors, si apare riscul aditional de transport, de furt ca NA! se poate,
de invazie extraterestra si[.] nu-l mai vezi,
3. daca mergi pe jos si ai timpul necesar, lucru facut de tine e cel mai indicat,
4. cat despre reparat putin probabil sa ai in casa tot ce trebuie[know-how] pentru chirurgia master sef si sa nu-i pese de garantie pentru ca esti un GOD intergalactic inegalabil in electronica.