| Maria098 a întrebat:

Îmi spuneti/explicati, va rog, cum pot pune poza la contacte la telefonul Allview A4you

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

S-ar putea sa fie nevoie sa bagi contactele de pe cartela sim si in telefon.

Am observat la un telefon Allview, ca daca contactele sunt numai pe cartela sim, nu te lasa sa alegi poza pentru contact. Dupe ce bagi contactele si in telefon, mergi la poza si din meniul pozei o setezi pentru acel contact, sau intri pe contact, editare, apesi pe locul de fotografie si alegi imaginea dorita.
Daca folosesti alta aplicatie pentru telefon decat cea preinstalata, e posibil sa te lase sa alegi poze si pentru contacte stocate numai in memoria cartelei sim.

| Maria098 explică (pentru halogen001):

Mulțumesc mult. Aveai dreptate, trebuia sa salvez numărul în telefon nu pe cartela

| halogen001 a răspuns (pentru Maria098):

Cu placere happy Eu salvez numerele si pe sim si in memorie si imi apar de 2 ori, dar pot pune poze happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci in agenda, dai la editare contact si acolo unde trebuie sa apara poza apesi si trebuie sa-ti apara ceva pictograma sa selectezi o poza.

| Maria098 explică (pentru Adry05):

Am dat la editări și ma lasă să schimb numele și numărul de telefon iar îndreptul numelui e locul unde ar trebui sa fie poza dar dacă apăs sau tin apăsat nu se întâmplă nimic :/

| Sufletzelll a răspuns:

Incearca asa, deschide poza apoi optiuni: seteaza ca-> poza contact