| sebastian1979 a întrebat:

M-ar interesa si pe mine de la rds rcs un telefon si nu stiu ce sa aleg intre Allview X2 soul si Nokia lumia 925? Inclin spre Nokia lumia 925 pentru ca am avut lumia920 si mi-a placut. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sergiu93 a răspuns:

Salut. in primul rand din toate punctele de vedere Allview x2 soul este mai bun decat Nokia lumia 925. Allview are camera din spate de 13 megapixeli si cea frontala de 5 megapixeli, pe cand Nokia are camera de 8 megapixeli respectiv 1, 3 megapixeli cea frontala. despre procesor nu prea are rost sa vorbim deoarece procesorul lui Allview este de vreo 10 ori mai bun decat cel de la Nokia. memoria ram este de 2 ori mai mare la Allview decat la Nokia(2gb la Allview si 1 gb la Nokia). cel mai important criteriu dintre cele 2 telefoane este sistemul de operare. Nokia functioneaza cu sistem de operare windows phone iar Allview cu android. dupa parerea mea androidul este de 100000000 de ori mai bun decat windows phone deoarece in primul rand are milioane de aplicatii ce pot fi instalate pe el si majoritatea gratuit pe cand la windows phone sunt foarte putine aplicatii si mai ales jocuri pentru ele. daca as fi in locul tau m-as gandi asa: sa imi cumpar un telefon performant si sa nu am aplicatii si jocuri pentru el(Nokia), adica sa nu ii folosesti aptitudinile pe care le are, sau imi cumpar un telefon performant si stiu ca am aplicatii si jocuri pentru el foarte multe. este ca si cum ai avea un telefon Nokia di acela vechi fara camera fara nimic si ai juca snake pe el(jocul acela clasic cu rama) si ti-ai cumpara un telefon Nokia foarte performant si de vreo 10 ori mai scump si surpriza. te-ai juca tot snake pe el.

eu ti-as recomanda din tot sufletul ca daca ai avea bani sa ti le cumperi sa alegi cu cea mai mare incredere Allview sau ceva cu android si performant.

daca raspunsul ti-a fost de ajutor nu ma supar daca primesc funda! mult succes in alegerea potrivita

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

X2 e fain.x1 xtreme e si mai fain dar nu-l au in lista rds.

| DarkBoy77 a răspuns:

Salut.Eu ti-as recomanda Allview x2 soul e mult mai bun decat Nokia Lumia 925 si in plus are un design mai frumos! Sper sa iti gasesti telefonul potrivit. Funda?happy