| razvanbanu11 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon, ce sa aleg? Nokia Lumia 520 sau Allview A4?

7 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,parerea mea este ca Nokia Lumia 520 este cu mult peste A4 You.A4 You este un telefon pentru vorbit, ascultat muzica si umlaut pe net(se mai blocheaza din cand in cand si te scoate din net)..Eu am avut ocazia de a testa Nokia Lumia 520 si m-i s-a parut super la un pret accesibil..Net-ul merge foarte bine atat prin Wii-fi cat si print MB(la android astepti foarte mult sa se incarce prin MB,la Windows imediat se incarca, camera foto dintre doua sunt total diferite, Lumia face poze mult mai bine, Nokia nu prea se blocheaza, nu pot spune acelasi lucru despre A4 You..cat despre performantele hardware, chiar daca WindowsPhone nu are in app store mai multe jocuri si aplicatii ca la android, Nokia Lumia ruleaza jocurile si aplicatiile mai bine.

| Ionut7743 a răspuns:

Allview este o mare porcarie (am un Allview v1 viper si dupa 6 luni mi sau ars niste pixeli pe ecran) si la Nokia sistemul de operare windows este tot o porcarie. Eu iti recomand sa iti iei Samsung. Spune-mi bugetul la care vrei sa te incadreazi ca sa iti recomand niste samsunguri

| kiki_4668 a răspuns:

Salut, eu am probat ambele telefoane si iti recomand Nokia pentru ca are sistem de operare mult mai stabil decat Android si nu e tot una Allview cu un Nokia...care 520 chiar face poze frumoase are calitate si se misca fluent fata de A4.

| Ionut7743 a răspuns (pentru kiki_4668):

Te contrazic... Android este mult mai stabil si mai sigur decat windows (pentru telefon). gandeste-te ca windows pentru telefon nu e acelasi lucru cu windows pentru calculator, e o mare porcarie cel pentru telefon

| kiki_4668 a răspuns (pentru Ionut7743):

Inseamna ca nu ai avut niciodata un Lumia sa vezi calitate si stabilitate la un smartphone.Android e mai simplu de utilizat dar nu inseamna ca e mai bun, iar intre Allview si Nokia nici n-are rost sa te gandesti la Allview(A4 deja ruleaza o versiune invechita de Android).

| razvanbanu11 explică:

Am ajuns la concluzia ca Nokia Lumia 520 merita cumparat.As vrea o parere despre jocuri, merg bine pe el?

| Ivanov_Casian_1995 a răspuns:

Nokia Lumia 520 e mai rezistent