| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Raul si am o problema:
Am cumparat de pe ebay US ( din USA) un telefon ( LG Nexus 4 ) de la un tip cu vreo 26 calificative pozitive, am platit 1700 lei prin paypal iar telefonul nu mi-a ajunsstraight face si nu va mai ajunge.
Eu am crezut ca e de incredere findca am primit un fel de factura cum ca am platit telefonul dar acum ma ignora, si nu stiu ce sa fac sa recuperez banii, e o suma prea mare pentru mine ca sa o pierdstraight face

4 răspunsuri:
| Mardari_Iuli_1990 a răspuns:

Poti da siteul in judecata...

| AsTheLove a răspuns:

Draga Martin_Raul_1994,
Asa ceva este destul de grav.In special fiindca ai comandat un telefon de pe un site cam idiot pe nume EBay! Doar fiindca are 26 sau mai multe calificative pozitive asta nu inseamna ca totul poate sa fie o farsa si un joc!
Sunt diversi hackeri chiar din Romania care ajung in America si pun tot felul de imagini cu telefoane sau alte lucruri pe care de fapt nu le au! Tine minte cuvantul:hacker!

In plus, imi pare rau dar nu poti sa iti iei banii inapoi.Atata vreme cat acel om i-a primit, nu ti-i va da inapoi.

Asa ca, trebuia sa te gandesti mai mult la ce faci si daca faci ceva pentru binele tau!:o

Puteai sa ti-l cumperi de aici, din Romania!happyEra mult mai simplu!laughing

Ai grija data viitoare,
AsTheLove

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe ebay US trebuie să fie precizate şi modalităţile de "reclamare", eventual doar pentru userul respectiv ( pe profilul acestuia ).

În afara acelor precizări de pe ebay US, NU prea ai alte "metode"...

Toate cele bune.

| HyenaV2 a răspuns:

Si daca te-a mancat in... ai pierdut si banii... tura viitoare ia-l de la Orange!