| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe cale sa imi achizitionez un telefon de pe siteul Okazii.ro.Vanzatorul este de incredere, cu 99% calificative pozitive,iar,din imagini se observa clar ca telefonul este in cutia originala,sigilata,pozata atat pe fata cat si pe spate si margini, pentru a se observa toate detaliile.Problema este ca nu acorda garantir si factura.Este posibil sa fie replica? Ce rol are de fapt factura aceea? Ma gandesc ca poate fi o replica cumparata de la coltul strazii careia,bineinteles, nu i se acorda factura.Totusi,vanzatorul mai are si alte produse pe langa telefoane, cum ar fi tablete si lptopuri iar persoanele care au cumparat spun ca este de incredere si sigur.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut, theCONTROLLER! Bineinteles, calificativele vanzatorului au rol important in decizia de achizitionare a unui produs de pe Okazii.ro dar o masura de siguranta suplimentara o constituie Garantia de Livrare. Cumparand un articol insotit de Garantia de Livrare, ce nu corespunde cu descrierea de pe site, poti sa il returnezi si Okazii.ro iti da banii inapoi. Mai multe detalii despre acest serviciu gratuit poti afla la accesarea link-ul: http://ajutor.okazii.ro/cumparare/garantia-okazii. Daca ai nevoie de asistenta ne poti scrie la suport@okazii.ro sau ne poti suna la 0374 652 944. O zi frumoasa!

1 răspuns:
| motan444 a răspuns:

Pe cat facem pariu ca e teapa? mie imi ia 6 ore sa fac un cont pe okazii sau mercador sau altele cu calificative bune de 99%