| trasorv a întrebat:

recent mi-am luat un smartphone Sony xperia m si am trecut in rezerva vechiul Nokia 2730c, dar problema este ca nu pot transfera (prin bluetooth) agenda din Nokia in smartphone-ul xperia m pentru ca xperia nu-l recunoaste pe Nokia, ce pot face?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Muta contactele pe sim si apoi in telefon. Daca ai mai multe o poti face si de 2-3 ori.

| sltlp a răspuns:

Realizezi ca treaba cu trimisul contactelor cel mai probabil functionala genul ala de telefoane, din generatia aia...
Incearca sa adaugi telefonul de la setari bluetooth sa le dai imperechere, dar nu cred ca o sa mearga.

| CM7YRE a răspuns:

Daca nu ai prea multe numere, sau poti incerca cu cate iti accepta cartela (250 parca) le copiezi pe cartela apoi le copiezi din cartela in telefon.

| trasorv explică:

Este vorba de agenda nu de contactele sim asa cum gresit au inteles toti...