| AdkVodka a întrebat:

Recent mi-am achizitionat smartphone-ul Sony Xperia Z si as avea o intrebare, la ce ma poate ajuta senzorul NFC? Multumesc.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

NFC-Near Field Comunication este ca un fel de bluetooth doar ca raza lui de actiune nu este mare. Poti trimite date de pe un telefon pe altul punand telefoanele spate in spate. Datele se pot trimite doar daca ambele telefoane au NFC

| vladflorea a răspuns:

NFC este modelul senzorului! Funda?

| suntserios a răspuns (pentru vladflorea):

Altu care raspunde de dragul de a raspunde dar habar nu are ce spune.

nfc este standard de comunicare intre doua smartphone uri care au acesta tehnologie doar prin simpla lor atingere.

pe scurt senzorul nfc iti permite se interconectezi doua telefone prin simpla atingere