| AdrianaRadu a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am un iphone 5c cumparat de 3 luni de zile. Astazi l-am scapat din greseala in wc si nu mai porneste. Ghinionul meu este ca nu am garantie la el pentru ca l-am cumparat second hand de la cineva care l-a adus din afara tarii.
Vreau si eu sa stiu daca se poate repara, si daca cunoasteti vreun service de iphone bun in Bucuresti.
Multumesc! Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce crezi ca daca aveai garantie te ajuta cu ceva?

| bineproportionat a răspuns:

Baga telefonul intr-un pahar cu orez si tinel asa 2 zile dupa mergi aici http://www.istyle.eu/ro/service/ e adresa mai jos! Si vezi poate ti-l rezolva ei, dar sa nu zici ca ti-a scapat in apa, pentru ca nu acopera garantia! Si mergi acolo doar daca produsul este original Apple, garantia este internationala pe baza telefonului, nu ai nevoie de altceva! Ideea e sa nu ai apa in el, ca e adio! Sa nu il tii la caldura, adica pe calorifer sau sa il usuci cu uscatorul! Asteapta pana orezul va scoate toata apa din el!

| sweetgirl68 a răspuns:

Nu e original nu-i asa?