| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac ceva si nu stiu daca este bine/legal:deci am un produs cumparat acum 1 an jumate care inca mai are cateva luni garantie dar am pierdut garantia si din pacate nu se mai poate repara deloc(in cazul in care as fi avut garantia as fi primit altul in schimb)...acum am cumparat exact acelasi produs(la care am garantie) si vreau sa stiu ce se intampla daca inlocuiesc produsul vechi cu cel nou si ma duc peste cateva zile si spun ca s-a stricat cel nou...isi da cineva seama?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. S-ar putea sa fie o serie pe act si alta pe piesa. Nu este legal.

| darrio2007 a răspuns:

Fiecare produs este personalizat cu un numar de serie.Nu te sfatuiesc sa faci asta.Si de unde stii ca ti-ar fi dat altul in loc? Statea pe la garantie mult si bine.De obicei dupa 3 reparatii in garantie(daca se dovedesc ca sunt defecte de fabricatie si nu din vina ta)se inlocuieste.

| Bondarel99 a răspuns (pentru darrio2007):

Am fost la toate servicele din Bucuresti si nu se baga nimeni sa repare pentru ca e vorba despre o placa de par cu afisaj(care isi regleaza temperatura) si acolo e problema, la termostat.Au zis ca daca o duceam la garantie mi-o schimba.Si pe ea nu scrie nimic, eu ma gandeam sa inlocuiesc doar placa, cutia factura si garantia sunt aceleasi...adica de unde ar stii ei ca eu mai aveam una la fel si nu s-a tricat cea noua?

| darrio2007 a răspuns (pentru Bondarel99):

Si pe factura ce scrie?

| Bondarel99 a răspuns (pentru darrio2007):

E de fapt bonul ala pe care mi l-a capsat de garantie.ce sa scrie?