| IngerAlb a întrebat:

Buna ziua TPU. Spuneti-mi si mie va rog aplicatii necesare si obligatorii pentru android.De ex,pentru mentinerea bateriei, pentru inchiderea de aplicatii, orice util pentru un android..Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista aplicatii obligatorii pentru android... iar cele necesare sunt cele de care ai tu nevoie.

aplicatiile pentru mentinerea bateriei sunt niste prostii care nu fac altceva decat sa comsume mai mult

| hp8510p a răspuns:

Cum a zis si "suntserios". Sunt doar prostii de aplicatii! Nu te ajuta deloc.Singura aplicatie utila este Clean Master pe care o descarc o data pe luna sa sterg ce nu am nevoie pe telefon.O folosesc si o sterg pentru ca si aia ruleaza in fundal

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nici o aplicatie nu e obligatorie. Obligatoriu ar fi un TASK KILLER, care sa-ti inchida aplicatiile dupa ce se aduna, deoarece raman in memorie si se consuma bateria mai repede. Antivirusul e o porcarie. Iti incetineste mult sistemul.

| sLy007 a răspuns:

Clean master, du battery doctor, AVG antivirus big grin

| Mary571 a răspuns:

Un antivirus, de exemplu, in rest majoritatea aplicatiilor necesare sunt instalate