| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Unde este fabricat și asamblat Samsung Galaxy s20 Fe 5G?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tocmai tu intrebi, măi Samsung?

| sierra1 a răspuns:

In ordine: acasă la ei, Vietnam, India, China, Brazilia, Indonezia. Dar ce contează, sunt toate la fel

| Wr3nch a răspuns:

Ai aici lista cu toate tarile unde sunt fabrici
https://www.sammobile.com/where-are-samsung-phones-made

| ReddY25 a răspuns:

Au o gramada de fabrici/filiale

Răspuns utilizator avertizat
| MarcelSpataru a răspuns:

Samsung Galaxy s20 FE 5G este fabricat și asamblat de către Samsung în diverse fabrici din întreaga lume. Datorită dimensiunilor sale mari, Samsung are o rețea extinsă de fabrici în diferite părți ale lumii, astfel încât să poată satisface cererea globală pentru produsele sale. Exactul loc în care este fabricat și asamblat un anumit model Samsung poate varia în funcție de disponibilitatea producției și de alți factori.