| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Vreau să îmi cumpăr un telefon Huawei p30 lite, întrebarea mea este dacă are google. Inițial mă gândeam la un p40 lite 5G dar acela am înțeles că nu are.
Deci întrebarea mea este dacă p30 lite are google?
Sau ce alte telefoane mi-ați recomanda? Poate ceva de la Samsung?

3 răspunsuri:
| StefanFlorea a răspuns:

Daca vrei performanta Gaming clar p40 lite e alegera perfecta, dar n are google, poate fii folosit ca orice alt telefon

| Miha50miha a răspuns:

Da, are google, magazin play, etc.
Trebuie să ai grijă totuși la data fabricatiei. In general agenții din magazine menționează daca are sau nu google.

| Ionut73027 a răspuns:

Mergi pe Xiaomi..gama "Note"..recomandarea mea..eu am un Redmi Note 7 de la lansare si nu am intampinat nici un fel de problema.