| razvan1558 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un nou telefon, iar pragul de buget este de 1000 lei. Am ales 2 telefoane pe care le consider eu rezonabile:
-Samsung galaxy a3 (2016)
-Huawei p9 lite
Vreau sa imi spuneti ce mi-ati recomanda sa cumpar dintre cele doua, cu justificari!
Dau funda celui mai concret raspuns! happy

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nici una, daca tot ti-ai strans 1000 RON, de ce nu mai stai sa strangi inca 500?
Bine bine, stiu este mai mult, 500 de lei inca sunt bani, ii faci greu etc etc.
Dar de ce sa dai acum 1000 de lei pe un telefon mid-range, cand poti cumpara cu 1500 High-End?
Alegerea e a ta, am comis-o pe atunci si eu cu cumparatul telefoanelor de-am p...la si ma tot enervan ca ceva nu merge, ba ca acolo-i o problema, ba ca nu-mi place camera etc, eu zic sa-ti strangi bani si cumperi ceva ok care te tine, A3 il schimbi maxim intr-un an, la fel si P9.

| OnePiece a răspuns:

P9 lite... va primi Nougat.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Samsung pentru ca e mai bun decat p9 am p9 și intr-un an s-a stricat