| iintunericul a întrebat:

Buna ziuan TPU!
la ce sa ma uit prima daca cand cumpar un telefon de pe tocmai/OLX (cu verificare colet), as vrea sa imi cumpar un telefon si stiu deja modelul tot, dar in momentul cand imi arata tell curierul/vanzatorul la ce sa ma uit prima data (+cam ce intrebari sa-i pun vanzatorului despre tell), voi ce ati face.
dau funda!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te uiti si ii dai drumul.ala nu sta 1000 de ani cu tine!

| Radu-Andrei_Avieriţei_1992 a răspuns:

Degeaba iti desface coletul, tu il vezi doar pe exterior daca e ok sau nu! Nu sta curierul niciodata dupa tine sa il deschizi si toate chestiilewinking

| iintunericul explică (pentru Radu-Andrei_Avieriţei_1992):

De aia zis, dar tot sta macar 5 minute dupa mine, si in acele minute primul lucru pe care sa il fac cu telefonul este? (este prima daca cand imi cumpar de pe Olx/Tocmai)

| Radu-Andrei_Avieriţei_1992 a răspuns:

Nici macar 5 minute nu sta fii cumintewinking, tu verifica imeiul la telefon, desi iti spun nu poti sa iti dai seama daca e stricat ceva pe interior sau are bateria varza si toate alea, e loterie happy