| Gabriela552 a întrebat:

Bunaaaa! Va rog sa imi raspundeti daca ati patit sau stiti ce ar putea fi.Mi-am luat o pereche de casti acum 2 saptamani(nu originale). Totul ok prima saptamana, insa a doua saptamana au inceput sa imi puna muzica pe pauza de fiecare data cand miscam firul sau sa imi intre in google voice. Cateodata imi pornea muzica singure sau schimbau melodiarolling on the floor) Este chiar enervant.Insa uneori merg ok si reusesc sa ascult o melodie sau doua. Avand in vedere ca este carantina si nu imi pot lua altele, m-am gandit sa va cer o parere.Ar trebui sa nu le mai conectez la telefon? Il va strica? Sau aveti idee ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Nu are nici o treaba cu "originalitatea castilor". Unii dintre noi avem casti de sute de euro, stai linistita, la fel de firav e firul. Unele au mesh, altele au firul mai gros, depinde de producator cum vrea sa le faca. Ideea este ca trebuie sa ai grija, nu le faci colac, nu le strangi, nu le agati, nu tragi de ele, trebuie sa fie cat mai libere posibile. Grosimea firului de interior e cat firul tau de par. Nu iti afecteaza cu nimic telefonul atat timp cat nu se ating firele intre ele ci e doar unul intrerupt.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu sunt compatibile cu modelul tau de telefon.

| Digikey a răspuns:

Calitatea unui produs este direct proportionala cu pretul iar produsele originala au o calitate verificata.Nu se defecteaza telefonul le poti folosi linistita si iti poti cumpara online ce vrei.Ti le aduce curierul acasa.

| Alverto a răspuns:

Calitatea produselor este data de preț, daca a costat 50-65 lei îți dai seama

| VictoRslsdsnvpied0sdjv a răspuns:

Ori sunt stricate, ori de proasta calitate, ori e stricat telefonul (se poate sa fie si portul umed). Sper ca te-am ajutat!